Çukurova Üniversitesi| Mühendislik Fakültesi | Aday Öğrenci | Yerleşke Haritası | Web Posta
Arama 
Ana Sayfa | English
 
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi

 
  Hakkımızda Yönetim Personel Eğitim Öğrenci İşleri Bilgi-Belge İletişim  
 
  Hakkımızda
  Bölüm Fotoğraf Galerisi

> Hakımızda  >  Hakkımızda        

Çukurova Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 1989 yılında kurulmuştur.

İlk öğrencilerini 1990-1991 Eğitim-Öğretim yılında Merkezi Yerleştirme Sistemiyle (Matematik Puanıyla) alan Mimarlık Bölümü, 1994-1995 eğitim-öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bölümümüzde  sadece Normal Öğretim (Türkçe) programı mevcuttur. Ayrıca Yüksek Lisans Eğitim programının yanısıra 2015-16 Öğretim Yılı Güz Yarıyılından itibaren Doktora Programına da öğrenci alımına başlanmıştır. Bölümde Mimarlık Tarihi, Bina Bilgisi, Şehircilik ve Yapı Bilgisi olmak üzere dört Anabilim Dalı mevcuttur.

Mimarlık Eğitimi Programının amacı öğrencileri mimarlığın temel alanlarında yeterince bilgilendirme, beceri ve yeteneklerini geliştirme, yaratıcılıklarını kullanma olanağı sağlayacak düşünme yöntem ve yollarını öğretme, deneyim kazandırma, kişisel hakları yasalar bağlamında gözetme ve özellikle kamu yararını koruyan ve saygı gösteren, meslek etiği kazanmış iyi bir yurttaş olarak yetiştirmektir.

İyi bir mimar, hem sanat ve sosyal bilimlerle ilgili, hem de iş hayatının özelliklerini tanıyan kişidir. Bu nedenle bu mesleği seçecek olan kişinin akademik başarıyla birlikte tasarıma ve sanata yatkın, yaratıcı bir insan olması gereklidir.Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü
 Ziyaretçi sayısı: 2409